Бенфика отнесе с 6:1 Макаби Хайфа и така остави на третото

...

Бенфика остави Ювентус в Европа и изпревари ПСЖ с феърплей

Бенфика отнесе с 6:1 Макаби Хайфа и по този начин остави на третото място в група H. По същото време Юве загуби от ПСЖ с 1:2 и даже точка за Макаби щеше да го изпрати отвън шампионатите.

С успеха Бенфика завоюва първото място в групата. Португалците имат равни индикатори с ПСЖ, идентична голова разлика (+9) и идентичен брой вкарани и позволени голове. Бенфика обаче има

Орлите поведоха в 20-ата минута посредством Гонсало Рамос. Само шест по-късно Чери изравни от дузпа. След почивката обаче Бенфика се развихри. Муса, Грималдо и Рафа вкараха три гола за 14 минути за 1:4. В 88-ата минута Араужо направи 1:5, а в добавеното време Жоао Марио офорими крайното 1:6.

Иначе в Торино комбинацията Меси – Мбапе докара до гол на френския национал още в 13-ата минута. Така той стана най-младият състезател (23 години и 317 дни), стигнал до 40 попадения в шампионата. Ювентус обаче изравни в края на първата част посредством Бонучи. Асистенция на Мбапе за Нуно Мендеш 20 минути преди края докара резултата до 1:2.
Манчестър Сити се оправи със Севиля
С много запаси отборът на Хосеп Гуардиола обърна Севиля до 3:1. Испанците поведоха в 31-ата минута посредством Рафа Мир. Рико Люис обаче изравни малко след почивката. На 17 години и 346 дни той стана най-младият състезател в Шампионската лига, вкарал в дебюта си.. Бензема вкара за Лион против Розенборг.

Асистенцията беше на различен 17-годишен – Хулиан Алварес. Аржентинецът самичък осъществя втория гол и асистира за третия, дело на Рияд Марез.

В другия мач в групата Копенхаген измъкна 1:1 от Борусия Дортмунд. Жълто-черните поведоха в средата на първата част посредством Торган Азар. В края на полувремето обаче Харалдсон изравни. Това беше първият гол за Копенхаген в шампионата този сезон.

Сити завоюва група G с 14 точки, Борусия е на второ място с 9. Севиля продължава в Лига Европа с 5 точки, Копенхаген остана финален с 3 точки.
Източник: flashnews.bg